X بستن

icon_rolleyes دانلود فیلم سریال رایگان icon_rolleyes

icon_razz وکیل آنلاین icon_razz

icon_cool عکس های جدید خارج از کشور الناز شاکردوستicon_cool

icon_sad فیلم تکاندهنده و واقعی از عاقبت جوان بی نماز +18 icon_sad

icon_idea عکس جنیفر لوپز با لباس قرمز ورزشی icon_idea

icon_exclaim سیگار کشیدن دو دختر 10 ساله و 11 ساله icon_exclaim

مطلب زیبای دنیا سایت بازی های آنلاین icon_wink

مطلب زیبای دنیا آموزش رساندن زنان به اوج لذت جنسی مطلب زیبای دنیا

آپلود سنتر عکس و فیلم ... رایگان

پخش فیلم لختی دختران با کارت شارژ 2000

وکیل مشهد

فیلم جدید با لینک مستقیم

خانه » farnet.ir » بهترین میکروفون‌های جهان احتمالا به زودی از جنس گرافن ساخته خواهند شد

بهترین میکروفون‌های جهان احتمالا به زودی از جنس گرافن ساخته خواهند شد

محققان دانشگاه بلگراد در صربستان، به تازگی در رشته مهندسی مواد موفق به ساخت میکروفونی از جنس گرافن کندانسور (انتقال حرارت) شده‌اند که 32 مرتبه حساس‌تر از دستگاه مرسوم نیکلی رایج در بازار است؛ از رو ممکن است در آینده میکروفون‌های ساخته شده از جنس گرافن بتوانند صداهای فراتر از محدوده شنوایی انسان را نیز دریافت و ضبط نمایند.

بلندگو و میکروفون‌های معمولی هر دو از دیافراگم استفاده می‌کنند که معمولاً از کاغذ یا پلاستیک ساخته شده است و از طریق ارتعاش در تولید یا تشخیص صدا نقش دارد. دیافراگمی که در دستگاه‌های جدید به کار رفته از ورق گرافن ساخته شده و ضخامت آن به اندازه یک اتم است، سبک وزن است و سختی و استحکام بالایی دارد که می‌تواند به فرکانس‌های مختلف از فراصوت (زیر 20 هرتز) گرفته تا فراصوت (بالاتر از 20 کیلوهرتز) پاسخ دهد.

در این روش محققین در یک فرآیند رسوب‌دهی شیمیایی بخار، گرافن را بر بستر فویل نیکل رشد داده‌اند. هنگامی که لایه گرافن به وجود آمد، فویل نیکل برداشته می‌شود و پوسته حاصل داخل جلد مرسوم میکروفون قرار داده خواهد شد تا مطمئن کسب گردد که عوامل دیگر بر اندازه‌گیری‌ها تأثیر نگذاشته است. در یک میکروفون مرغوب حدود 60 لایه گرافنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لایه‌ها مانند غشاء ارتعاشی عمل کرده و صدا را به جریان الکتریکی تبدیل می‌کند.

هرچند تاکنون چند نمونه اولیه میکروفون با این روش بیشتر ساخته نشده، با این حال در آزمایش‌های انجام شده، این محصولات 15 دسی‌بل بالاتر از نمونه‌های رایج در بازار در فرکانس 11 کیلوهرتز و بالاتر توانسته‌اند صدا را تشخیص دهند. با این حال مدل شبیه سازی شده که ممکن است از 300 لایه غشای گرافن استفاده کند، قادر خواهد بود فرکانس 1 گیگاهرتز و حدود پنجاه برابر بیشتر از حد شنوایی انسان را تشخیص دهد.

به گفته مدیر این تیم Marko Spasenovic، مانع اصلی برای ساخت میکروفون گرافنی، هزینه تولید انبوه ورق‌های آن است. البته آن‌ها در جهت توجیه این هزینه نتایج تحقیقات خود را در چند نشریه معتبر به چاپ رسانده‌اند و امیدوارند در آینده  تولید میکروفون‌های گرافنی با هزینه قابل قبولی حل شود.

gizmodo

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ استطراحی شده توسط توس دانلود
X بستن تبليغات